Jedno słowo, którego nigdy nie chcesz słyszeć i jak sobie z nim radzić

Jeśli ty, członek rodziny, przyjaciel lub ukochana osoba kiedykolwiek zmagałeś się z rakiem, wiesz, że może to być długi i męczący proces.

Ten artykuł zawiera kilka bardzo potrzebnych wskazówek i wskazówek dotyczących radzenia sobie z rakiem.Kiedy zostanie zdiagnozowany rak, ważne jest, abyś przeprowadził badania na temat choroby. Musisz nauczyć się wszystkiego, co możesz, aby podjąć właściwe kroki w celu leczenia i nie robić niczego, co mogłoby zagrozić leczeniu, które otrzymujesz od profesjonalistów.Rozpoznaj intelektualnie, że Twój wygląd fizyczny prawdopodobnie zmieni się po zdiagnozowaniu raka. Jeśli rozpoczniesz leczenie, spodziewając się, że w końcu będziesz wyglądać inaczej, będziesz miał znacznie lepsze nastawienie, gdy te zmiany rzeczywiście zajdą. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czego się spodziewać, przygotowując się do rozpoczęcia podróży.Bądź przygotowany na fizyczne zmiany w swoim ciele podczas leczenia raka. Poproś swojego lekarza, aby poinformował Cię o fizycznych skutkach różnych terapii przeciwnowotworowych i leków. Zadbaj o swój wygląd podczas leczenia. Peruka może pomóc Ci zachować normalny wygląd. Jeśli widzisz, że twoja twarz jest blada, użyj makijażu.Mówią, że jedzenie jabłka dziennie powstrzyma lekarza, ale jedzenie cebuli dziennie może w rzeczywistości powstrzymać raka. Ze względu na dużą ilość przeciwutleniaczy znajdujących się w cebuli, regularne spożywanie ich może pomóc w eliminacji wolnych rodników z organizmu, a tym samym w zapobieganiu zachorowaniu na raka.Zazwyczaj nie masz ducha walki, ale jeśli masz raka, będziesz musiał go szybko znaleźć. Jeśli nie zdajesz sobie sprawy, o co walczysz i nie możesz rozwinąć tego najważniejszego ducha, użyj gniewu, który odczuwasz, aby przekształcić go w motywację. Nawet Gandhi był w stanie wybuchnąć.Trzymanie się z dala od słońca ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu rakowi skóry, ale większość ludzi nie słucha tych rad w okresie zimowym. Wierzcie lub nie, ale te same promienie UV ze słońca przenikają do atmosfery również w chłodniejszych miesiącach. Możesz nie czuć ciepła, ale otrzymasz takie samo promieniowanie.Postaraj się zmniejszyć ilość czasu spędzanego na słońcu. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Ludzie nie doceniają ryzyka związanego z nadmierną ekspozycją na słońce.

Spędzanie większej ilości czasu na słońcu zwiększa ryzyko raka skóry. Upewnij się, że używasz kremu przeciwsłonecznego o wysokim SPF, zakryj nieosłoniętą skórę i zakryj głowę czapką.Poznaj swoje indywidualne ryzyko zachorowania na raka, w tym wiek, płeć, rasę i historię rodzinną. Te rzeczy mogą dać ci więcej informacji, niż myślisz, zwłaszcza gdy zaczniesz wykazywać objawy, które w przeciwnym razie mogłyby zostać błędnie zdiagnozowane. Jeśli masz świadomość zwiększonego ryzyka zachorowania na raka, możesz odpowiednio zająć się swoimi problemami z pracownikiem służby zdrowia.Dowiedz się o żywności, która dostarcza przeciwutleniacze. Te pokarmy można spożywać, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, jednocześnie zwalczając czynniki rakotwórcze, z którymi stykasz się przez całe życie. Jeśli stosujesz dietę zawierającą przeciwutleniacze, w najprostszy sposób zmniejszasz ryzyko wystąpienia różnych form raka.Przed rozpoczęciem chemioterapii warto ogolić głowę. Jak wiele osób wie, chemioterapia powoduje wypadanie włosów. To, czego ludzie nie wiedzą, to to, że nie wszystko wychodzi od razu; wychodzi w pęczkach. Ogolenie głowy zapobiegnie tworzeniu się włosów w niektórych miejscach, ale nie w innych.Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, mam nadzieję, że masz przydatne wskazówki i triki, których możesz użyć podczas radzenia sobie z rakiem. Jeśli ty, członek rodziny, przyjaciel lub ukochana osoba zmaga się z rakiem, nie trać serca! Otaczaj się tymi, którzy rozumieją i mogą zapewnić Ci największy komfort!