Gres szkliwiony na zewnątrz

Na zewnątrz często wykorzystujemy gres szkliwiony, jest to materiał bardzo trwały, z pewnością lepiej sprawdzi się niż panele czy też deski, naturalnie możemy go układać także w środku.

Warto jednak pamiętać iż gres często będzie posiadał dużą grubość dzięki czemu dobrze sprawdzi się na tarasach gdzie będzie wytrzymały, jednak w łazience układanie płytek o grubości przykładowo 2 cm nie zawsze będzie dobrym pomysłem. Oczywiście gres to materiał odporny na działanie wody, posiada on bardzo niską nasiąkliwość. Wszystkie te parametry sprawiają że dobrze radzi sobie w zmiennych warunkach pogodowych także w przypadku mrozu.

Gres szkliwiony na zewnątrz

Dlaczego gres stosuje się na zewnątrz?

Szkliwo ma za zadanie ochronę wierzchniej warstwy, dzięki temu uzyskujemy materiał nieprzemakalny, z pewnością bardzo dobrze prezentuje się na tarasach czy balkonach, warto jednak zwrócić uwagę aby był to gres możliwie chropowaty, przy pogodzie deszczowej płytki które posiadają jednolitą powierzchnię mogłyby być niebezpieczne. Naturalnie gres to jest materiał który jest odporny na działanie większego nacisku, w procesie produkcji jest specjalnie prasowany oraz wypalany aby uzyskać odpowiednią wytrzymałość.

Możemy zakupić także gres który posiada strukturę drewna, jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, możemy zastosować go także w naszych łazienkach z pewnością bardzo dobrze imituje słoje, całą strukturę drzewa, będzie to oczywiście bardzo interesujące rozwiązanie dla osób poszukujących nieszablonowych płytek. Wielkość 60 x 60 cm sprawia iż nadaje się raczej do większych łazienek. Naturalnie na rynku dostępnych jest wiele płytek o strukturach imitujących różne rodzaje drewna, mogą być to płytki jaśniejsze jak również wpadające w mocne brąz, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy poszukujemy płytek tego rodzaju wyglądzie warto zwrócić uwagę na sandwood brown, są to płytki które charakteryzują się bardzo wysoką jakością, jest to płytka która posiada bardzo dobre właściwości jeżeli chodzi odporność na mróz, nasiąkliwość. Oczywiście dodatkowo jest mrozoodporna zatem doskonale sprawdzi się na zewnątrz, możemy stosować je także w przypadku schodów.