Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, wybierając się na połowy głębinowe

Czy chciałeś znaleźć coś, co spodoba się całej rodzinie? Pomyśl o wędkowaniu.

Z prostym sprzętem i odrobiną motywacji możesz cieszyć się tym zabawnym hobby ze swoimi dziećmi lub nawet dziadkami. Ten artykuł zawiera świetne wskazówki zarówno dla amatorów wędkarstwa, jak i dla profesjonalistów.Tak jak myśliwi noszą ubrania, które pomagają im wtopić się w otaczający teren, tak samo powinni robić rybacy. Chociaż ryby nie widzą dobrze, jasna koszula może je łatwo wystraszyć. Noś kolory ziemi.Nigdy nie zapomnij założyć kamizelki ratunkowej podczas wędkowania. Upewnij się, że jest dobrze zamocowany. Chcesz również upewnić się, że ten, który masz, ma odpowiedni rozmiar. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli jest za duże, może ześlizgnąć się przez głowę, jeśli wpadniesz do wody.Zabierz ze sobą krem ??przeciwsłoneczny na wyprawę wędkarską, nawet jeśli nie sądzisz, że jest tak ciepło lub słonecznie. Promienie słońca odbijają się od wody, więc chcesz być chroniony.Jeśli zawsze łowiłeś z brzegu, musisz zrozumieć wiele rzeczy, zanim zaczniesz łowić z łodzi. Różnice są bardzo duże i jest o wiele więcej problemów z bezpieczeństwem, gdy zaczynasz łowić z dziobu mniejszej łodzi na środku wody.Jeśli naprawdę chcesz cieszyć się dniem na wodzie, usiądź wygodnie. Zainwestuj w wysokiej jakości krzesło wędkarskie i upewnij się, że jesteś ubrany odpowiednio do pogody. Rybak, który nie czuje się komfortowo, nigdy nie pozostanie na wodzie wystarczająco długo, aby spędzić wspaniały dzień wędkarski.Upewnij się, że po zakończeniu wyprawy starannie wyrzucisz całą żyłkę wędkarską. Nigdy nie wrzucaj zużytej żyłki do wody. Nie tylko zaśmieca to społeczność, ale może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ptaków, ryb i innych stworzeń żyjących w wodzie.Zanim kupisz haczyki i przynęty, zastanów się, jakiej wielkości ryby zamierzasz złowić. Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, wybierając się na połowy głębinowe

Im większa ryba, tym większe haczyki i przynęty będziesz potrzebować, ale duża przynęta będzie marnowana na mniejsze ryby.

Będziesz także chciał, aby rozmiar kupowanych ciężarków i bobberów był zgodny z tym, co chcesz złapać.Nie zawsze należy trzymać każdą złowioną rybę. Warto wypuszczać trochę za małe ryby lub po wyjątkowo udanym dniu wędkowania. Przestrzeganie tych zasad pozostawia mnóstwo ryb, aby utrzymać populację w przyszłości.Bass o małym pysku i sandaczowiec może być raczej wybredny, jeśli chodzi o przynętę. Weź ze sobą kilka pijawek jako przynętę zapasową. Pijawki przetrwają noc, jeśli trzymasz je w plastikowym lub styropianowym pojemniku z niewielką ilością wody.Jeśli nie chcesz zatrzymywać złowionych ryb, ważne jest, aby prawidłowo łowić i wypuszczać. Kiedy łapiesz i zajmujesz się rybami, zwiększa to ich kwas mlekowy, powoduje wzrost ich pH i może je zużyć. To sprawi, że będą bardziej podatne na drapieżniki.Rzucanie wędką ma wiele wspólnego z łowieniem i techniką. Niezależnie od tego, czy rzucasz z dołu, z ramienia, czy z góry, ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo rzucać wędką. Ćwicz na swoim podwórku, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, a twoje wrażenia z wędkowania będą znacznie mniej kłopotliwe.Przy odrobinie szczęścia ten artykuł dostarczy Ci kilku kluczowych informacji, które pomogą Ci poprawić Twoje umiejętności wędkarskie. Spędź czas z rodziną, angażując ich również. Baw się dobrze! Wyjdź tam i twórz wspomnienia i opowieści na całe życie.