Na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Jednym z najpopularniejszych dostępnych zabiegów kosmetycznych do pielęgnacji skóry jest mikrodermabrazja diamentowa, zabieg ten jest popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

W zabiegu nie stosuje się żadnych chemikaliów ani znieczuleń, jest to procedura prosta i bezbolesna. Mikrodermabrazja diamentowa jest odpowiednia dla większości rodzajów skóry, ponieważ jest nieinwazyjna i może skutecznie zmniejszyć lub wyeliminować zmarszczki, trądzik, plamy starcze, blizny, rozstępy i wiele innych problemów.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Od lat jednym z najczęstszych zabiegów złuszczania wierzchniej warstwy martwego naskórka w medycynie estetycznej i kosmetologii jest mikrodermabrazja. Podczas tego zabiegu zewnętrzna warstwa martwego naskórka jest ścierana za pomocą ręcznego urządzenia, które emituje na skórę silny podmuch kryształków tlenku glinu. Należy pamiętać, że linie i zmarszczki w obrębie ust i okolic oczu nie powinny być poddawane takiemu zabiegowi, ponieważ drobne cząsteczki kryształu mogą dostać się do ust lub oczu i spowodować pewne uszkodzenia. Oczywiście są to konkretne obszary, w których gromadzą się zmarszczki i drobne linie, które wiele osób chce wyeliminować. Dlatego dla tych, którzy chcą leczyć delikatne obszary wokół ust i oczu, najlepszym rozwiązaniem może być użycie diamentu zamiast kryształu.

Podczas tego typu zabiegu martwe komórki naskórka są złuszczane i usuwane z twarzy za pomocą maszyny wykorzystującej końcówki pokryte maleńkimi diamentami. Końcówki diamentowe, w połączeniu z silnym odsysaniem, umożliwiają dokładniejsze złuszczanie skóry niż inne zabiegi. Dzięki elastyczności stosowania różnych poziomów ssania zwiększa również przepływ krwi do skóry, a to z kolei pomaga w produkcji kolagenu. Ta procedura jest uważana za szczególnie bezpieczną formę leczenia. Co więcej, wiadomo, że jest również bardzo skuteczna w przypadku głębokich blizn potrądzikowych lub starych rozstępów.

Jeśli szukasz szybkiego, niezawodnego leczenia problemów skórnych, takich jak zmarszczki, drobne linie, blizny potrądzikowe, nierówny koloryt skóry lub rozstępy, możesz rozważyć zabieg mikrodermabrazja łódź. Po zabiegu zobaczysz natychmiastowe efekty, ale aby uzyskać ostateczne wyniki, będziesz potrzebować aż od sześciu do dziewięciu zabiegów.