Dobrej jakości herbata jest smaczna i zdrowa

Herbata to nazwa nadawana wielu naparom, ale puryści uważają tylko herbatę zieloną, czarną, białą, oolong i pu-erh za prawdziwą.

Wszystkie pochodzą z rośliny Camellia sinensis, i zawierają unikalne przeciwutleniacze zwane flawonoidami. Mogą one pomóc w walce z wolnymi rodnikami, które mogą przyczyniać się do powstawania raka, chorób serca i zatkanych tętnic. Ludzie na całym świecie piją herbatę od wieków, nie tylko dla smaku i dla przyjemności, ale również dla lepszego zdrowia. Picie herbaty jest tak powszechne w większości kultur, że wielu z nas nawet nie zastanawia się nad jej wypiciem, po prostu robimy od wielu setek lat.

Dobrej jakości herbata jest smaczna i zdrowa

Jakie korzyści daje picie herbaty z Wietnamu?

Picie herbaty, a zwłaszcza zielonej, może pomóc wzmocnić układ odpornościowy poprzez zwiększenie liczby limfocytów w organizmie. Niekoniecznie zapobiegnie to zachorowaniu lub wyleczeniu choroby, którą już masz, ale herbata może zmniejszyć długość lub nasilenie obecności wirusa w organizmie. Codzienne picie 3 lub więcej filiżanek zielonej lub czarnej herbaty wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem chorób serca, ponieważ obniżają one poziom złego cholesterolu i trójglicerydów. Polifenole obecne w herbacie zostały również powiązane z działaniem przeciwnowotworowym.

Zielona herbata jest znana z tego, że może pomóc w utracie wagi. Jeśli już ograniczasz kalorie i pracujesz nad ćwiczeniem zdrowszych nawyków, picie herbaty może również pomóc ci osiągnąć cele związane z odchudzaniem. Jeśli nie jesteś bardzo wrażliwy na kofeinę, regularne picie herbaty z pewnością ci nie zaszkodzi. Jest mało prawdopodobne, aby herbata była szkodliwa i może być korzystna na wiele różnych sposobów, których nawet jeszcze nie znamy. Najlepiej jest wybrać organiczną herbatę wietnamską, a herbaty zielone i czarne wydają się mieć najbardziej znaczące korzyści zdrowotne.

Wysokiej jakości herbaty z wietnamu zawierają liście herbaty i prawdziwe esencje lub kwiaty, jak jaśmin, lotos, kamelia, hibiskus zamiast dodatków sztucznych aromatów, w herbatach liściastych możemy również znaleźć suszone owoce, jak truskawki, maliny, cytrynę, limonkę czy pomarańczę. Herbata sypka i herbata w torebkach nie muszą się niczym różnić, więc poszukaj wersji wysokiej jakości produktu niezależnie od preferowanego typu zaparzania.