Wskazówki i porady dotyczące zakupu następnego samochodu

Zakupy samochodów to coś, z czym zmierzą się prawie wszyscy dorośli w swoim życiu.

Jeśli chcesz jeździć, będziesz musiał kupić sobie samochód. Poniższe proste pomysły pomogą Ci zmienić proces zakupu samochodu w coś, z czym nie tylko sobie poradzisz, ale w czym jesteś mistrzem.Nigdy nie kupuj samochodu przy pierwszym zakupie w salonie. Każdy dealer samochodowy będzie próbował skłonić Cię do wyjścia z nowym zestawem kluczy w ręku. Chociaż może to być kuszące, zrozum, że to duży zakup. Poświęć trochę czasu na zakupy i upewnij się, że oferta, którą oferujesz, jest naprawdę najlepsza dla Ciebie.Nie zapomnij sprawdzić kosztu części do pojazdu przed jego zakupem. Niektóre samochody, zwłaszcza importowane, kosztują znacznie więcej w utrzymaniu niż inne. Zbadaj koszt części, które często się zużywają, takich jak opony, hamulce i pióra wycieraczek szyby przedniej. Zbadaj również koszt alternatorów, świec zapłonowych i innych elementów silnika.Rozejrzyj się, zanim pójdziesz do salonu. Jeśli spędzisz trochę czasu na stronach lokalnych dealerów, możesz dowiedzieć się o oferowanych zachętach. Jeśli wiesz, co oferuje jeden dealer, możesz użyć go jako punktu negocjacyjnego i być może będziesz w stanie uzyskać lepszą ofertę.Powstrzymaj się od wprowadzania zachęt lub zaliczek przed negocjacjami. Wszystkie te rzeczy powinny zostać usunięte z dolnej linii ceny. Jeśli wynegocjujesz umowę, zanim porozmawiasz o jakichkolwiek dodatkach, otrzymasz znacznie lepszą ofertę.Sprawdź przebieg pojazdu, zanim zgodzisz się na jego zakup. Nawet jeśli wiesz, że dany samochód powinien uzyskać określony przebieg na benzynie, upewnij się, że nadal tak jest. Samochód może z czasem tracić sprawność, co może oznaczać duże wydatki na dojazd do miejsc, do których trzeba się udać.Dowiedz się, ile będzie kosztowało ubezpieczenie konkretnego pojazdu przed jego zakupem. Ubezpieczyciele pobierają o wiele więcej za ubezpieczenie samochodów sportowych niż inne pojazdy. Nawet kolor samochodu może wpłynąć na koszt ubezpieczenia. Strefa Biznesu - Prowadź biznes razem z nami!

Aby zagwarantować, że nie będziesz zaskoczony, gdy już zapłaciłeś za samochód, musisz przeprowadzić badania.Większość z nas szuka najlepszej możliwej oferty przy zakupie kolejnego pojazdu.

Jednym ze sposobów na uzyskanie świetnej oferty jest wykorzystanie pory miesiąca na swoją korzyść. Pierwszego dnia każdego miesiąca dealerzy samochodowi muszą zapłacić za każdy samochód, który mają w swoim salonie. Tak więc pod koniec każdego miesiąca ci dealerzy są bardziej skłonni do negocjacji, aby mogli pozbyć się niektórych z tych pojazdów. Jeśli robisz zakupy w ostatnim tygodniu miesiąca, możesz uzyskać najlepsze oferty!Wyjaśnij dealerowi samochodowemu, że masz określony budżet i chcesz się tego trzymać. To może powstrzymać ich od oferowania ci pojazdów, które są znacznie większe, niż możesz sobie pozwolić. Bądź na tym stanowczy i nie zginaj się. To sprawi, że bardziej prawdopodobne jest, że zdobędziesz samochód, który mieści się w Twoim budżecie.Nie wszyscy sprzedawcy lub dealerzy są tacy sami. Chociaż sprzedawcy mają reputację zbyt nachalnych, ta taktyka traci popularność. Wiele dealerów stosuje obecnie bardziej subtelne podejście do sprzedaży. Jeśli spotkasz natrętnego sprzedawcę, poproś o innego sprzedawcę lub odejdź. Jest wielu sprzedawców, którzy będą chcieli z Tobą współpracować.Zadaj sprzedawcy trudne, szczegółowe pytania dotyczące samochodu. Zrób listę przed wyjazdem w oparciu o badania internetowe, aby poznać odpowiedzi. Jeśli coś się pomyli, wiesz, że masz do czynienia z niedoświadczonym, pozbawionym wiedzy personelem sprzedażowym, co pokazuje, że istnieje dealer niskiej jakości.Podczas gdy dealer, u którego kupujesz pojazd, zaoferuje finansowanie, sprawdź dostępne opcje. Uzyskaj wycenę pożyczki w swoim banku lub unii kredytowej. Często oferują lepsze stawki niż dealerzy. Umożliwi to przedstawienie tych ofert dyrektorowi finansowemu dealera i wynegocjowanie niższej stawki.Gdy przechylisz zakupy samochodowe na swoją korzyść, cała sytuacja stanie się łatwa i przyjemna. Te wskazówki pozwalają zmienić równowagę, dając sobie władzę nad sprzedawcą. W końcu pomoże ci to uzyskać cenę, na którą możesz sobie pozwolić na samochód, który uwielbiasz.