Czy samodzielne mycie samochodu przy pomocy piany aktywnej to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach, gdy chcemy umyć nasz samochód to tak naprawdę możemy zrobić to na myjni automatycznej, bezdotykowej lub samodzielnie.

Kiedy decydujemy się na tę ostatnią opcję to oczywiście będzie potrzebny nam do tego odpowiedni sprzęt oraz warunki. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w myjkę wysokociśnieniową, a do tego również dobrze jest kupić aktywną pianę, która pozwoli na dokładne zmycie brudu z samochodu.

Czy piana aktywna to konieczność?

Być może teraz niektórzy z nas zastanawiają się nad tym czy koniecznie trzeba korzystać z piany aktywnej podczas samodzielnego mycia samochodu – oczywiście nie jest to konieczność, ale w praktyce pozwoli ona na bardziej skuteczne i dokładne umycie lakieru, a chyba o to nam chodzi. Przy jej pomocy zapewne uda nam się usunąć nawet te najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Jednak, aby tak, było musimy zdecydować się na pianę aktywną wysokiej jakości, która zapewne będzie nieco droższa. Najlepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na jakiś sprawdzony produkt, przetestowany przez innych. Możemy to zweryfikować poprzez przeczytanie opinii na temat danej piany aktywnej w Internecie.
Czy samodzielne mycie samochodu przy pomocy piany aktywnej to dobry pomysł?

Jaką pianę aktywną wybrać?

Podczas, gdy zastanawiamy się nad tym jaka piana aktywna będzie najlepszym wyborem wówczas jak się okazuje wiele zależy od stopnia zabrudzenia naszego pojazdu. Nie mniej jednak całkowicie bezpieczna dla lakieru samochodów osobowych jest piana aktywna z neutralnym pH. Oczywiście możemy zdecydować się na jakąś mocniejszą, ale wtedy niestety nasz lakier może zostać uszkodzony. W przypadku mocniejszych zabrudzeń wystarczy, że umyjemy samochód np. dwukrotnie i to również powinno być skuteczne. Więcej na temat tego jaką pianę aktywną najlepiej wybrać możemy przeczytać tutaj: https://grupaurban.pl/jaka-piana-aktywna-bedzie-najlepsza/ co w zasadzie na pewno pomoże nam w dokonaniu wyboru i jednocześnie kupimy odpowiednią piane aktywną, która będzie dopasowana do naszych potrzeb.