W sprzedaży znajdziemy siatki na różne gatunki ptaków

Nylonowe siatki na gołębie i inne ptaki są szeroko stosowane jako zabezpieczenie do wykluczania obecności ptaków w celu ochrony zarówno budynków mieszkalnych i komercyjnych, jak i upraw rolnych.

Siatki na ptaki można zobaczyć na budynkach w miastach i miasteczkach na całym świecie, gdzie są używane zazwyczaj do zapobiegania siadania ptaków na balkonach, tarasach czy dachach nieruchomości. Rolnicy również intensywnie stosują siatki na ptaki, aby chronić cenne uprawy owoców przed atakiem dzikiego ptactwa.

W sprzedaży znajdziemy siatki na różne gatunki ptaków

Zabezpieczająca siatka na balkon przeciw ptakom

Główną zaletą siatek na balkon przeciwko ptakom w środowisku miejskim, gdzie chodzi o ochronę budynków, jest to, że wtapiają się one w fasadę budynku i zachowują estetykę nieruchomości. W środowiskach rolniczych siatki na ptaki są często jedynym fizycznym rozwiązaniem dostępnym dla rolników w celu ochrony upraw owoców, chociaż w wielu przypadkach stosowanie siatek będzie uzupełniane przez produkty odstraszające ptaki, takie jak imitacje drapieżników i urządzenia związane z generowaniem hałasu.

Siatki na ptaki służą do wykluczenia znacznej liczby różnych gatunków ptaków, w tym gołębi, mew, wróbli, kawek, czy szpaków, przy czym dla każdego gatunku ptaków wymagany jest inny rozmiar oczek siatki. Dla zabezpieczenia przed gołębiami wymagana będzie siatka o oczkach 50 mm, mewy 100 mm, wróble 19 mm, a szpaki 28 mm. Różne mierniki są wymagane, aby zapewnić, że otwór jest wystarczająco mały, aby fizycznie uniemożliwić docelowemu gatunkowi ptaków przedostanie się przez oczka siatki oraz jeśli siatka jest założona poziomo, ptak nie będzie mógł siadać ani chodzić po siatce.

Odpowiednie zabezpieczenie może stanowić siatka na balkon przeciw ptakom. Możemy w ten sposób uniknąć nie tylko gniazdowania ptaków na naszym balkonie czy tarasie, ale również sprzątania odchodów ptasich czy pozostawionych resztek pożywienia. W sprzedaży znajdziemy szeroką gamę rozmiarów siatek zabezpieczających balkony z różnymi kształtami oczek w różnych wielkościach.