Jak wybrać auto dostawcze?

Firmy które poszukują samochodów dostawczych mają obecnie możliwość wyboru wielu różnych pojazdów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Samochody dostawcze często posiadają możliwość konfiguracji, możemy dostosować wielkość przestrzeni ładunkowej, mogą być to oczywiście samochody o masie do 3,5 tony. Jednym z najbardziej znanych modeli jest Daily od firmy Iveco, w tym przypadku możemy wybrać rodzaj zabudowy, plandekę lub skrzynię, modele do przewozu towarów czy też chłodnie.

Jak wybrać auto dostawcze?

Na co warto zwrócić uwagę kupując samochód dostawczy

Oczywiście bardzo istotne jest w tym przypadku spalanie, samochody dostawcze możemy zakupić z różnymi silnikami, o mocy dostosowanej do wagi towarów, które będziemy przewozić. Obecnie możemy wybrać ekonomiczne silniki które są bardzo ekonomiczne. Należy zwrócić uwagę także na koszty serwisowania, części. Naturalnie będą to pojazdy które mogą zaoferować dość dużą wygodę kierowcy, co będzie istotne zwłaszcza w przypadku długich tras. Samochód dostawczy będzie mniejszy od samochodu ciężarowego, będzie mógł łatwiej wjechać do centrum miasta, z pewnością jeżeli chcemy zakupić samochód który będzie zapatrywać sklep będzie to dobre rozwiązanie. Pośród popularnych modeli znajdziemy Renault Master, Ford Transit, Fiat Ducato oraz Iveco Daily.

Pojazdy obecnie wyposażone są w wiele nowoczesnych rozwiązań oprócz klimatyzacji czy też nawigacji, znajdziemy tam wiele nowoczesnych rozwiązań związanych z kontrolą trakcji. Z pewnością pojazdy wyposażone w pakę mogą także posiadać systemy kontroli, które będą pomagały w przypadku bocznych powiewów wiatru. Z pewnością na podwoziu auta dostawczego możemy zamontować wyposażenie małej wywrotki, będą to także samochody pomocy drogowej. Oczywiście możemy wybrać silniki diesel oraz benzynowe, podobnie mamy do wyboru skrzynie biegów manualną oraz automatyczną.

Dość szeroką możliwością zabudowy charakteryzuje się Iveco Daily auta dostawcze oparte na tym modelu z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku transportu różnego rodzaju towarów. Iveco jest to dobrze znana firma produkująca nie tylko samochody dostawcze ale także ciągniki siodłowe.