Dodatkowe meble akcentujące do pokoju

Konsole i stoliki kawowe to rodzaje mebli akcentujących, które są najczęściej używane w salonie.

Jednak konsole można wykorzystać również do przedpokoju i małych pomieszczeń, tak czy inaczej, te meble są kupowane bardziej dla wartości dekoracyjnej, jaką wnoszą do pomieszczeń, niż dla miejsca do przechowywania. Przy ogromnej różnorodności opcji konsoli do wyboru, może być trudno wybrać coś, co będzie dla ciebie odpowiednie i będzie pasowało do wybranego wystroju wnętrza.

Dodatkowe meble akcentujące do pokoju

Jaką funkcję może pełnić w salonie konsola skandynawska

Stolik kawowe są rozmiarem i wysokością specjalnie zaprojektowane, aby stać obok fotela lub sofy, aby można było wygodnie odłożyć na niego filiżankę, książkę czy pilota od sprzętu RTV. Konsola jest podobna do prostokątnych stolików z dodatkową półką, ale jej głównym przeznaczeniem jest ustawienie przy ścianie. Zanim zdecydujesz się na zakup konsoli, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdecydować, gdzie zostanie ona umieszczona, co pomoże ci to wybrać odpowiedni rozmiar i wysokość. Wybór odpowiedniego rozmiaru konsoli, która nie przytłoczy pokoju, jest również bardzo ważny.

Konsole są kupowane nie tylko ze względu na ich wartość dekoracyjną, ale mogą również przynieść ze sobą dodatkowe miejsce do przechowywania w domu. W większości przypadków konsole będą miały dwie lub trzy główne półki, mogą również posiadać zestawem szuflad. Niektóre konsole mogą mieć otwarte półki, podczas gdy inne mogą mieć półki na czasopisma. Tak czy inaczej, chcesz mieć pewność, że konsola oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania, nie zajmując zbyt dużo miejsca w salonie. Jeśli jednak chcesz przechowywać prywatne rzeczy ukryte, rozważ mebel z zamykanymi szufladami lub dokup dekoracyjne kosze na drobiazgi.

Jeśli chcesz wykorzystać mebel do wyeksponowania dodatkowych akcesoriów dekoracyjnych w domu, konsola skandynawska z otwartymi półkami sprawdzi się do tego celu idealnie. Z drugiej strony stoliki akcentujące z półkami na czasopisma doskonale sprawdzą się w salonie lub pokoju.