Najlepsze informacje o ogrodnictwie, które istnieją

Nie ma lepszego czasu niż teraz.

Najprawdopodobniej masz głowę pełną pytań i wątpliwości dotyczących tego, jak powinieneś zacząć, a następnie co zrobić, gdy już to zrobisz. Na szczęście odpowiedzi na te obawy znajdziesz w poniższych akapitach. Ten artykuł zawiera kilka wskazówek i wskazówek, które mogą pomóc w rozpoczęciu pracy w ogrodzie.Aby Twój ogród był bardziej produktywny, alokuj przestrzeń w oparciu o to, co najlepiej rośnie w Twojej okolicy, zamiast po prostu wybierać swoje ulubione uprawy. Chociaż możesz kochać buraki, jeśli pomidory lepiej rosną w Twoim klimacie, daj im więcej miejsca w swoim ogrodzie i zmniejsz nasadzenia buraków. Zapytaj sąsiadów lub rozejrzyj się po okolicy, aby zobaczyć, co najlepiej rośnie w Twoim regionie.Twórz przydatne linijki z uchwytów narzędzi. Jako miarki można wykorzystać narzędzia z długimi uchwytami, takie jak grabie, motyki i łopaty. Połóż uchwyty na ziemi i zmierz je. Oznacz odległości trwałym markerem. Teraz, gdy następnym razem będziesz pracować w ogrodzie, będziesz miał linijkę na wyciągnięcie ręki.Korzystaj z wiader i beczek na deszcz w całym domu. Możesz później wykorzystać tę zebraną wodę deszczową w swoim ogrodzie, aby uprawiać zdrowsze rośliny, jednocześnie ratując planetę. Ta metoda zmniejsza również Twoje rachunki za wodę, ponieważ nie możesz zostać obciążony kosztami wody, która spływa z Twojego dachu!Sadzonki sadzić w pochmurne dni. Zachmurzenie pomoże chronić Twoje nowe sadzonki przed ciepłem i promieniowaniem słonecznym. Ta dodatkowa ochrona daje im lepszą szansę na przeżycie niż w przypadku posadzenia w gorący, słoneczny dzień. Jeśli twoje sadzonki wyrosły z bezpośredniego światła słonecznego, gdy je kupowałeś, zachowaj szczególną ostrożność, wystawiając je na bezpośrednie światło.Aby utrzymać szkodniki z dala od ogrodu bez użycia środków chemicznych, spróbuj sadzić cebulę na obrzeżach ogrodu. Najlepsze informacje o ogrodnictwie, które istnieją

Zapach cebuli zadziała jak naturalny środek odstraszający i powstrzyma wiele stworzeń przed niepokojeniem twoich roślin.

Jako dodatkowy bonus, pozwala to regularnie mieć świeżą cebulę do wykorzystania podczas gotowania.Aby wyhodować wspaniałe ziemniaki, posadź je w workach jutowych. Po prostu napełnij worek ziemią, posadź pąki i pozwól mu odpocząć w swoim ogrodzie. Ta metoda uprawy zapewnia lepszy przepływ powietrza i pozwala na doskonały drenaż. Jest to również świetny sposób na uprawę ziemniaków, jeśli w Twoim ogrodzie brakuje miejsca.Róże mogą być trudne w uprawie w najlepszych warunkach. Zwiększ swoje szanse na sukces, wybierając odpowiednią różę do swojego klimatu. Jeśli w Twojej okolicy panują surowe warunki zimowe, poszukaj róży o grubszych płatkach. Odmiany odporne na pleśń są idealne do obszarów wilgotnych, a róże odporne na ciepło najlepiej sprawdzą się na obszarach suchych.Przeciągnij paznokciami po kostce mydła, aby uszczelnić spód paznokci. W ten sposób zapobiegniesz uwięzieniu pod nimi brudu podczas pracy w ogrodzie. Kiedy skończysz w ogrodzie, możesz wyczyścić paznokcie szczoteczką do paznokci, aby usunąć mydło.Jeśli masz gliniastą glebę, najważniejszą rzeczą do zrobienia jest jej przepracowanie i uzupełnienie jakimś rodzajem kompostu. Rośliny zwykle dobrze sobie radzą z tym typem gleby po założeniu, ponieważ mogą zapuścić korzenie wystarczająco głęboko w obszarze, który nigdy nie wysycha. I odwrotnie, rośliny w lżejszej glebie wymagają stałego podlewania. Pamiętaj, aby na powierzchni położyć organiczną ściółkę, która w lecie powstrzyma powierzchnię przed przypiekaniem.Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś mieć solidną bazę wiedzy o ogrodnictwie. Myślałeś, że dobrze sobie radzisz wcześniej, ale teraz poradzisz sobie znacznie lepiej! W idealnym przypadku porady zawarte w tym artykule pomogą Ci w dobrym rozpoczęciu ogrodnictwa. W mgnieniu oka pokażesz swój zielony kciuk.