Za co kochamy Sudety?

Międzygórze to bardzo malownicze miejsce w Sudetach, gdzie przyjeżdża co roku wielu turystów, Międzygórze leżało kiedyś na terenie Niemiec.

Stąd charakterystyczna zabudowa Alpejska, która powstawała na początku XX wieku, wówczas zbudowano tutaj wiele hoteli i pensjonatów. Oczywiście jest to miejscowość uzdrowiskowa, pierwsze uzdrowiska i sanatoria działały tutaj już w XIX wieku. Naturalnie możemy obecnie znaleźć tu bardzo ciekawe atrakcje turystyczne, szlaki górskie, które spodobają się zarówno wielbicielom pieszych wędrówek jak również rowerzystom.

Za co kochamy Sudety?

Atrakcje w malowniczym Międzygórzu

Międzygórze położone jest na zboczu Śnieżnika, jest to największa góra w okolicy na którą możemy dość czarnym szlakiem, dodatkowo będzie to także szlak czerwony na pasmo Żmijowca, możemy dojść także na Przełęcz Puchaczówka. Osoby która są mniej wprawionymi turystami mogą skorzystać z bardzo ciekawych szlaków żółtych, są to szlaki łatwiejsze, z pewnością także możemy pokonywać je także rowerem. W okresie zimowym szlaki doskonale sprawdzą się dla narciarzy biegowych, małe nachylenie szlaków będzie sprzyjało tego rodzaju aktywnościom zimowy.

W okolicy możemy znaleźć bardzo ciekawe miejsca, które warto zobaczyć, będzie to przykładowo wodospad Wilczki. Znajduje się on na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, jest to rezerwat przyrody założony w 1958 roku, który obejmuje także dziewicze lasy bukowe. Znajdziemy tutaj wiele gatunków roślin, jest to miejsce w którym występuje wilgotny klimat, występują tu rzadkie rośliny górskie. Wodospad Wilczki ma wysokość 22 m, jest to drugi co do wielkości wodospad w Sudetach. Oczywiście warta odwiedzenia jest także tama w Międzygórzu, w 1997 roku została otwarta dla turystów.

Turyści mogą skorzystać z bardzo dogodnej bazy noclegowej, mogą być to pensjonaty oraz hotele, warty uwagi jest hotel pensjonat Słoneczna Willa, znajduje się tu także restauracja międzygórze to miejsce gdzie możemy wypocząć pośród natury, a także dobrze zjeść. Warto spróbować typowo górskich przysmaków takich jak przykładowo ser góralski czy pstrąg. Serwowanych jest tu wiele dań z kuchni polskiej a także europejskiej.