Jak osiągnąć sprawniejszą sprzedaż w sieci? Manager Allegro i jego zalety

Polscy internauci doskonale znają portal Allegro oraz jego funkcję – jest to najpopularniejszy marketplace w naszym kraju, z którego codziennie korzystają niezliczone rzesze konsumentów.

Obrót towarami w tym serwisie jest atrakcyjny również dla internetowych sprzedawców, którzy często wykorzystują Allegro jako dodatkowy kanał w rozwijaniu swojej firmy w branży e-commerce. Potencjał tej platformy jest wyjątkowo duży, dlatego nie powinno się jej bagatelizować pod względem dostępnych możliwości.

Należy jednocześnie pamiętać, że Allegro jest rynkiem pełnym silnej i prężnie rozwijającej się konkurencji, dlatego do prowadzenia na nim konta należy podejść z profesjonalnym nastawieniem. Korzystając z zapewnianych przez Allegro pakietów, a także dodatkowego oprogramowania dla e-commerce, można szybko rozwinąć skrzydła i zyskać znaczną przewagę nad innymi sprzedawcami, a co za tym idzie, pozyskać większą ilość klientów.

Produktyzacja na Allegro kluczem do sukcesu

Pełen asortyment towarów dostępnych na Allegro, czyli wszystkie oferty, które zamieszczane są na tym portalu, tworzone są przez niezależnych sprzedawców, co wiąże się z pewnym zakresem błędów i pomyłek, które utrudniają życie kupującym. Źle uzupełnione parametry aukcji czy nieprawidłowo zapisane tytuły to dość powszechne problemu, które można jednak rozwiązać w dość łatwy sposób.

Allegro wprowadziło opcję produktyzacji, aby zaradzić tego typu niedogodnościom. Dzięki produktyzacji wyszukanie konkretnego produktu pozwala zobaczyć więcej propozycji z określonej kategorii, upewniając się, że wyświetlone rezultaty spełnią oczekiwania użytkownika. Innymi słowy – wpisanie frazy nie prezentuje ofert, ale listę produktów, posortowanych według najwyższej trafności (parametr ten bierze pod uwagę różne wartości, takie jak dane o ofercie oraz dane o sprzedającym).

Korzystając z tego narzędzia, w pierwszej kolejności użytkownikowi przedstawiane są najbardziej adekwatne oferty, głównie nowe produkty w formacie „Kup Teraz”. Jeśli nie zostaną wyszukane odpowiednio trafne produkty, uwzględnia się m.in. licytacje oraz produkty używane. Klient, po wybraniu danego produktu z listy, może przejść do dobrze znanej listy faktycznych ofert, która zawiera pozostałe parametry i opis. Skorzystać można także ze standardowej listy ofert.

Manager Allegro od Apilo – lepsza obsługa sklepu na wyciągnięcie ręki!

Sprytne wykorzystanie funkcji zapewnianych przez Allegro to nie wszystko. Efektywna sprzedaż jest rezultatem efektywnego zarządzania, dlatego dodatkowe oprogramowanie do obsługi zamówień jest szczególnie istotne dla rozwoju konta w tym marketplace. Manager Allegro od Apilo jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii, pozwalając nie tylko poprawić komfort prowadzenia sklepu, ale i znacznie przyspieszyć oraz zautomatyzować jego obsługę na wielu poziomach. Decydując się na manager Allegro można sprowadzić nawet wielopunktowe procesy, takie jak uzupełnianie pól podstawowych w nowych aukcjach, do zaledwie kilku kliknięć, oszczędzając czas na każdym kroku.