Pióra do wycieraczek – co zrobić, gdy pozostawiają smugi na szybie?

Mnóstwo kierowców nieraz spotkała dość nieprzyjemna sytuacja, gdy podczas opadów deszczu lub śniegu pióra do wycieraczek pozostawiały po sobie niechciane ślady na szybie. Takie smugi niesamowite irytują, a także, co gorsza, są szczególnie absorbowane przez ludzki wzrok. Jeżeli na swojej szybie zauważysz ten problem, podejmij stanowcze kroki, bo cierpi na tym nie tylko Twoja wygoda, ale też bezpieczeństwo.

Oceń, czy na pewno pióra do wycieraczek są źródłem problemu

Rzecz jasna najczęstszą przyczyną pojawienia się smug na szybie samochodowej są zużyte pióra do wycieraczek. Pomimo to warto upewnić się, czy również w Twoim przypadku ma miejsce ta właśnie sytuacja. Czasami zdarza się, iż rozwiązanie tego problemu jest znacznie prostsze, gdyż za tak nieestetyczne ślady mogą odpowiadać także liczne zabrudzenia. Mowa tu nie tylko o zanieczyszczonych piórach do wycieraczek, ale również nieczystej szybie. Ma to miejsce szczególnie w miesiącach jesiennych, gdy chociażby opadające liście bardzo często trafiają pomiędzy wycieraczki a szybę.

Niestety są też przypadki zdecydowanie mniej komfortowe, w których smugi są mylone z zarysowaniami. Wtedy sytuacja jest zdecydowanie bardziej skomplikowana, ponieważ usunięcie takich wad z szyby samochodowej nie należy do łatwych zadań. Niejednokrotnie w celu pozbycia się rys trzeba zgłosić się do profesjonalnego serwisu, w którym pracują fachowcy zajmujący się na co dzień regeneracją szyb.

Wymień pióra do wycieraczek

Jak już wyżej wspomnieliśmy – najczęstszą przyczyną powstawania smug na szybie samochodowej są wyeksploatowane pióra do wycieraczek. Na szczęście nie jest to koniec świata. Wystarczy wymienić zniszczone elementy na nowe i móc ponownie cieszyć się z efektywnie pracujących piór. Jazda w intensywnych opadach deszczu lub śniegu znów nie będzie straszna.

Nie zwlekaj z wymianą, aby nie pogorszyć sytuacji

Pamiętaj, aby w razie potrzeby dokonać natychmiastowej wymiany piór do wycieraczek. Korzystanie z nich wtedy, gdy są już całkowicie zużyte, na pewno nie sprawi, że ich stan się polepszy. Wręcz przeciwnie – będą coraz mniej funkcjonalne, a co więcej, zaczną zostawiać po sobie większe ślady. W ostateczności mogą nawet doprowadzić do trwałego uszkodzenia szyby samochodowej.