Najlepsze sposoby na rzucenie palenia

Wiele osób szuka sposobów na rzucenie palenia papierosów, ale nie są pewni, jak zrobić to skutecznie.

Istnieje wiele różnych sposobów, które pomogą Ci rzucić palenie. Jeśli szukasz sposobu na skuteczne rzucenie palenia, przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać porady, które mogą Ci pomóc.Odłóż pieniądze, które normalnie wydałbyś na papierosy, i zachowaj je na coś, czego naprawdę chcesz, na przykład nowy strój, ładne meble lub weekendowy wypad. Nie tylko poczujesz się zdrowszy, ale wkrótce zobaczysz, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić teraz, gdy nie palisz.Poproś członków rodziny, aby przyjęli decyzję o rzuceniu palenia. Niezwykle ważne jest, aby najbliżsi ci ludzie oferowali wsparcie, a nie krytykę lub osądzanie. Upewnij się, że mówisz im, że możesz być trochę marudny, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku dni po ostatnim papierosie. Rzucenie palenia jest prawdziwym wyzwaniem i będziesz potrzebować wsparcia, aby odnieść sukces.Niech przyjaciel lub członek rodziny rzuci palenie w tym samym czasie co ty. Podobnie jak w przypadku innych rzeczy w życiu, takich jak utrata wagi, rzucenie palenia jest łatwiejsze, gdy ktoś inny wie, skąd pochodzisz. Oboje możecie dzielić się wskazówkami lub po prostu dawać sobie nawzajem upust.Pomóż sobie rzucić palenie, pozwalając sobie palić tylko określoną ilość papierosów dziennie. Możesz to zrobić, decydując dzień wcześniej, ile będziesz mieć następnego dnia. Dzięki temu nie będziesz codziennie przekraczać ustalonej ilości i ograniczysz palenie.Jeśli palenie jest twoją reakcją na stres, zastąp je pozytywną. Rozważ skorzystanie z masażu, gdy jesteś zestresowany lub uczestniczysz w ćwiczeniach. Nawet robienie czegoś tak prostego, jak kąpiel lub lekka przekąska, jest lepszą reakcją na stres niż palenie. Robienie tych rzeczy pomoże ci rzucić palenie, jednocześnie utrzymując poziom stresu w ryzach.Znajdź sposób na utrzymanie motywacji przez cały czas. Możesz to zrobić, umieszczając na ścianie wiadomości przypominające o celach, które sobie wyznaczyłeś. Najlepsze sposoby na rzucenie palenia

Bez względu na metodę, wizualne przypomnienie jest często nieodpartym motywatorem do kontynuowania pracy.Pamiętaj, że najtrudniejszą częścią rzucania palenia są zwykle te pierwsze dni.

Przygotuj się psychicznie, aby wytrzymać tylko przez pierwsze dwa dni, a potem tylko przez pierwszy tydzień, a po tym prawdopodobnie będziesz w dobrej formie. Twoje ciało będzie w ciągu pierwszych kilku dni dobrze się odtruwać i jeśli uda ci się przejść przez ten etap, możesz przejść przez wszystko.Poproś przyjaciół i rodzinę, aby pomogli Ci w podjęciu decyzji o rzuceniu palenia. Ci najbliżsi mogą być prawdziwą pomocą w utrzymaniu Cię na dobrej drodze i bez dymu. Poinformuj wszystkich o swoich zamiarach rzucenia palenia przed datą rzucenia palenia i poinformuj ich konkretnie, w jaki sposób mogą ci pomóc.Nie poddawaj się, jeśli się pomylisz. Za każdym razem, gdy ktoś próbuje zrezygnować z czegoś, co robił od lat, prawdopodobnie dojdzie do walki. Kiedy ta walka istnieje, często zdarzają się wpadki. Jeśli się pomylisz, wróć na właściwe tory i spróbuj ponownie. Najgorsze, co możesz zrobić, to zmienić poślizgnięcie się w pretekst do dalszego palenia, więc nie rób tego.Jak wspomniano wcześniej, jest kilka osób, które szukają sposobów na rzucenie palenia na dobre. Powyższy artykuł zawiera kilka metod, które pomogą Ci powstrzymać ten zły nawyk. Mamy nadzieję, że korzystając z powyższych rad, uda Ci się znaleźć sposób na rzucenie palenia, który będzie dla Ciebie odpowiedni.