Ozonowanie samochodu – jak często je wykonywać?

Komfortowa jazda samochodem jest możliwa tylko wtedy, gdy powietrze w jego wnętrzu jest czyste i świeże. Jeśli w kabinie samochodu pojawi się nieprzyjemny zapach, warto wykonać ozonowanie, które pozwala gruntownie oczyścić i zdezynfekować wnętrze auta. Co ciekawe w procesie ozonowania pozbywamy się wielu nieprzyjemnych zapachów, które mogły nam doskwierać latami, w tym dym tytoniowy, czy zapach psiej sierści. Jak często zatem warto poddawać wnętrze auta temu zabiegowi?

Na czym polega ozonowanie samochodu?

Nieprzyjemny zapach w kabinie samochodowej pojawia się zwykle z różnych przyczyn. Może być spowodowany np. częstym przewożeniem zwierząt, zbyt długim nieużywaniem samochodu, paleniem w aucie papierosów i innymi czynnikami. W takiej sytuacji warto wykonać ozonowanie samochodu. Jest to proces, który polega na rozprowadzeniu we wnętrzu samochodu cząsteczek ozonu – gazu, który szybko dociera do każdego miejsca we wnętrzu auta. Jest on z powodzeniem stosowany do dezynfekcji oraz usuwania nieprzyjemnych zapachów nie tylko w samochodach.

Ozonowanie samochodu warto wykonywać nie tylko w momencie, gdy w aucie pojawi się nieprzyjemny zapach. Zaleca się, aby przeprowadzać go profilaktycznie przynajmniej raz w roku, np. w połączeniu z ozonowaniem klimatyzacji. Można także zlecić ozonowanie przy okazji wykonywania przeglądu, naprawy samochodu lub wymiany szyby przedniej. Cena kilku usług w pakiecie może być korzystniejsza, zatem dobrze jest rozważyć taką opcję.

Ile trwa ozonowanie?

Ozonowanie samochodu jest niezwykle skuteczne. Czynność ta niweluje nieprzyjemne zapachy w aucie. Powoduje także zabicie bakterii, wirusów, grzybów, roztoczy i innych alergenów, znajdujących się wewnątrz samochodu, w klimatyzacji oraz na tapicerce. Wykonuje się ją także w celu deratyzacji, czyli pozbycia się mrówek, moli, komarów i innych insektów.

Proces ozonowania można przeprowadzać zawsze w razie potrzeby. Jest on bezpieczny dla człowieka oraz nie zagraża środowisku. Zwykle zabieg ten trwa od 15 minut do godziny. Ile kosztuje ta usługa? Ozonowanie samochodu, pranie tapicerki, naprawa lub wymiana szyby przedniej – cena tych usług zależy od wielu czynników. Samo ozonowanie nie jest drogą usługą, dlatego warto przeprowadzać ją regularnie w specjalistycznych warsztatach.