Jak uprawiać marihuanę w środowisku wodnym?

Jak wiadomo hodowla marihuany w środowisku zamkniętym daje dużo lepsze wyniki niż hodowla na zewnątrz, dlatego też coraz więcej osób kupuje specjalistyczne growboxy, oczywiście można wykonać je także samemu z akcesoriów które dostępne są w internecie.

Dzięki temu będziemy mogli zapewnić roślinom odpowiednie warunki do szybkiego wzrostu oraz kwitnienia. Naturalnie ważne jest w tym przypadku oświetlenie, wentylacja, zapewnienie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności. Naturalnie nie możemy zapominać o podłożu, może być to podłoże glebowe lub też podłoże specjalistyczne do uprawy hydroponicznej.

Jak uprawiać marihuanę w środowisku wodnym?

Na czym polega uprawa hydroponiczna marihuany?

Hydroponika to metoda uprawy roślin bez gleby, w tym przypadku jest to specjalna pożywka wodna gdzie korzenie grupują się w sztucznym podłożu. Może być to rozwiązane na wiele różnych sposobów, bardzo popularną metodą jest wykorzystanie kamieni wulkanicznych, są te lekkie kamienie które pozwalają na to aby korzenie odpowiednie oplatały podłoże. Warto zwrócić uwagę iż korzenie w wodzie są znacznie większe, w tym przypadku także szybciej się rozrastają. Przyczynia się do lepszego wzrostu całej rośliny, uzyskiwania bardziej wydajnych plonów. Naturalnie musimy dostarczyć roślinie odpowiednich składników odżywczych które dostępne są w glebie, w przypadku tradycyjnych upraw.

Dlatego też wykorzystuje się różnego rodzaju nawozy w zależności od fazy wzrostu, mogą być to nawozy które będą odpowiadały za ogólny rozwój rośliny. Dodatkowo także możemy znaleźć specjalne nawozy które będą stosowane w fazie kwitnienia. Oczywiście w przypadku uprawy konopi bardzo ważna jest faza kwitnienia która powinna być wywoływana jak najwcześniej aby uzyskać szybkie plony z roślinnych. Dlatego też w uprawie hydroponicznej dostarczanie składników odżywczych, stymulowanie wzrostu jest niezwykle istotne. Możemy obecnie zakupić wszystkie niezbędne akcesoria oraz nawozy w specjalistycznych sklepach internetowych.

W przypadku uprawy w wodzie musimy oczywiście zadbać o odpowiednie pH, które będzie zapewniało odpowiedni ukorzenienie. Dodatkowo także warto sprawdzać temperaturę, oczywiście ważne będą donice które muszą zapewnić odpowiednie ukorzenienie rośliny. Z pewnością uprawa hydroponiczna marihuany to bardzo wydajny sposób na uzyskanie gotowego plonu. Dlatego też wielu hodowców decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie.